Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STÁJE

+2
Daphnée de la Baume
Admin
6 posters
Goto down
Admin
Admin
Admin
Poèet pøíspìvkù : 71
Join date : 05. 06. 19
https://royal-academy.forumotion.eu

STÁJE Empty STÁJE

Thu Jun 06, 2019 4:25 pm
STÁJE St-je
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 11:41 am
Dnes si to zamíří po obědě rovnou do stájí. Rád zde tráví čas a navíc musí rozhodnout, kterého koně komu přidělí. Studentům nechal poslat dotazníky, podle kterých rozhodne, kdo se bude starat o jakého koně. Koně jsou zde pojmenovány podle řeckých bájí a pověstí. Žádný kůň tu nemá jiné jméno. Vezme si tedy své desky a najde si seznam žáků ve škole. Poté se podívá na první vyplněný dotazník. LACEY ANNA BITTER Přečte si jméno nahlas, podle jejích tří vlastností, co si napsala, má jednoduchou vizi. Ani se nemusí rozhlížet a už tam píše AFRODITU.
Dále pak se podívá na vyplněný dotazník u VICTORA SANTORO. Na chvíli se musí zamyslet, proto see projde do stájí, dokud neuslyší hluk z jednoho stání. Otočí se a musí se pousmát. Hádesi! Otevře stání a poplácá koně po pleci. Dobře, že jsi se ozval. Snad tě ten kluk zvládne. A tak napíše Hádese k Victorovi.
Victor Santoro
Victor Santoro
Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 12. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 12:41 pm
Zajímalo by ho, který kůň mu asi byl přiřazen. Neví sice, kudy se přesně dostane do stájí, ale nikoho se ptát nepotřebuje. Aspoň nějak zabiju čas. Bez jakéhokoliv spěchu se prochází v okolí akademie s nadějí, že narazí na stáje, což se také po pár minutách stane. Vejde do stájí a vyrazí uličkou tvořenou boxy s koňmi. Očima si je prohlíží a doufá, že se bude moc co nejdříve na některém projet. Všimne si učitele, který se ve stájích nachází a přidá do kroku, aby u něj mohl být co nejdříve. Dobrý den. Pozdraví ho a všimne si papírů v jeho ruce. Už víte, který kůň mi byl přidělen? Zeptá se zvědavě. Málem jsem zapomněl. Já jsem Victor, Victor Santoro. Představí se.
Daphnée de la Baume
Daphnée de la Baume
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 09. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 1:59 pm
Dostane se k ní informace, že ve stájích má každý přiděleného svého vlastního koně. Protože má dnes volnou chvilku, rozhodne se tam zajít. Koně a jízdu na nich miluje a kdyby byla doma, nejspíš by se touhle dobou potloukala někde po stájích. Jakmile vejde do stají, musí se automaticky usmát nad vůní sena a koní. Nejde uličkou mezi boxy moc rychle a spíš si prohlíží koně a přemýšlí, který byl přidělen právě jí. Doufá, že si s tím koněm povahově sedne, protože to poslední co chce, je trávit dobu svého studia s nějakým líným a rozmazleným koněm. Zahlédne před sebou mladíka a pak nejspíš muže, co to tu vede, tak počká, až mladík domluví a potom se k nim přiblíží. Dobrý den. Řekne oběma a věnuje jim úsměv. Jsem Daphée de la Baume. Taky jsem se přišla zeptat, na kterém koni budu jezdit. Řekne už hlavně muži s deskami v ruce.
Angelica Montagu
Angelica Montagu
Poèet pøíspìvkù : 121
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 2:32 pm
Měla jsem na sobě rajdky, pérka až pod kolena a jezdeckou blůzu, v jedné ruce nesu jezdeckou helmu a vdruhé kufřík s čističku a nějakými těmi pamlsky, nic neudělá koni větší radost než néjaká ta dobrůtka. Jdu stále rychleji a ty chvíli už běžím, jak moc se těším až poznám svého koně. Když jsem spatřila stáje zpomalila jsem do kroku a uklidnila se, snad každý ví že u koní by se neměli dělat prudké pohyby natož běhat, vyděsilo by je to a navíc to nemají rádi stejně jako když je někdo převoňen, proto jsem se rozhodla si dnes dát jen antiperspirant a na parfém se vykašlat. Vešla jsem do stájí a omámila mě ona tipická vůně. Vedle vchodu bylo kolečko se senem a tak jsem si ukradla jedno stéblo a strčila si ho do pusi. Kousek odmě se ozvalo zařechtání došla jsem k boxu a spatřila krásného bělouše. Musela jsem se usmát a když ke mě vystrčil hlavu nedalo mi to a pohladila jsem ho. Podívala jsem se na cedulku s jménem a usmála se. „Afrodita, krásné jméno pro krásnou klisnu.” Usmála jsem se a podrbala ji na kštici.
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 7:22 pm
Hned jak napsal Hádese k jeho novému "majiteli" vyšel ze stání, které za sebou hned zavřel. Podíval se pod papír VICTORA a narazil na jméno ANGELICI MONTAGU. Rozený profesionál? Tak fajn slečno, sebevědomá jste dost, ale rád se o tom přesvědčím. Rozhlíží se po stáních, který by pro ni mohl být dostatečnou výzvou. HÉRA. Jasně. Obě nespoutané, si budou rozumět. Napadne jej a hned jméno napíše k dívce.
Jako další se mu dostane do rukou formulář KATIE KYLE. Ach úplný nováček. Dlouho prochází stájí, než se zastaví u jednoho stání, u kterého se zastaví a nakoukne dovnitř. Naše sluníčko APOLLÓN. Přijde mu to jako dobrá kombinace, Apollón je spíše okrasný kůň, ale přesto trpělivý a pro nováčky naprosto ideální. Zatím to jde zcela jednoduše. Pomyslí si ale hned toho zalituje.
Další má totiž před sebou přiřadit koně princi ALEXANDREMU DE VALLÉE, když se před ním objeví nějaký kluk. Ještě že jsem ho nesmetl. Pozvedne obočí, když se hned vedle něj objeví dívka. Chvíli si je prohlíží, evidentně nad něčím přemýšlí. ZEUS! Vykřikne a hned to tam také zapíše. Poté se otočí k chlapci, který za ním přišel jako první. Ano pro Vás už vybraného koně mám. Naznačí mu, ať jde za ním a zavede jej ke stání, k statnému černému hřebci. Jmenuje se HÁDES. Seznamte se. Poté se otočí k slečně, která se objevila hned jako další. Slečna DAPHNÉ? Tak pro vás ještě vybraného koníka nemám, ale co se dívám, akorát jste na řadě, tak chviličku vydržte, musím se zamyslet. Podívá se do jejích poznámek a z nějakého důvodu na něj vystoupí vlastnost chytrá. Pojďte za mnou, prosím. Poví ji, zatímco se dívá do papíru. Jenom se přesvědčí, že kobylku ještě k nikomu nenapsal a zastaví se u stání ATHÉNY. Jsem přesvědčený, že si budete rozumět. Zanechá dívku na místě a přejde dále do stájí. Koho tu máme dál?
Victor Santoro
Victor Santoro
Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 12. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 7:39 pm
Následuje učitele, který mu ukáže koně, který zde bude jeho.Přistoupí k jeho boxu a prohlédne si Hádese.No nazdar kámo. Pozdraví ho a pohladí ho. Chvilku u něj stojí a povídá si s ním, jako by to byl jeho nový kamarád. Už se nemůžu dočkat, až se spolu projedeme. Trochu volnosti si zasloužíme oba. Naposledy si ho pohladí a následně opustí stáje. Aspoň nějakýho kamaráda tady mám. Pousměje se sám pro sebe a je mu úplně jedno, jestli je jeho nový kámoš zvíře nebo člověk.
Angelica Montagu
Angelica Montagu
Poèet pøíspìvkù : 121
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 8:25 pm
Přicházím stájema a přehlížím si jednoho koně za druhým. Všechni jsou překrásní nachvíli se zastavím u boxu kde je napsáno jméno Hádes. Pousměju se když kůň hlasitě zařechtá. / jo k tobě se to jméno hodí/ dojdu ještě kousek a pak se zastavím a tiše zavolám: „Pane učiteli jste tu?" Nechtěla jsem řvát abych koně nevyděsila a tak jsem jen zavolala aby mě bylo slyšet ale ne příliš nahlas takže to koně nevyděsilo. Doufala jsem že tu někde je, strašně ráda bych se projela. Doufám že můj kůň bude trochu divoký. Už jsem se starala o pěkné divochy a ti byli vždy nejlepší. Né že by mi miloučký koně vadily to ne, ale já potřebovala někoho kdo je schopný se tryskem hnát stále dál a dál až do západu slunce. Toužím po koni který by byl tak nespoutaný a divoký jako jsem já v nitru.
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 8:34 pm
Najednou uslyší jak někdo slabě vykřikne a protočí oči, zadívá se na dívku, která stojí pár metrů od něj, tak se na ni podívá stylem, jestli je doopravdy neviditelný. Ano tady? Řekne jí na konci s otazníkem. Všiml si dívky už když k němu přišel Victor, ale připadalo mu, že čeká jenom až přijde na ni řada, nenapadlo jej, že by ji nenapadlo, že člověk co tu pochoduje s deskami a říká žákům, jaké koně mají, je učitel. Trochu trpělivosti, ještě ani nezačal školní rok. Můžu pomoct?
Angelica Montagu
Angelica Montagu
Poèet pøíspìvkù : 121
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 8:44 pm
Usměju se a v duchu si vypadám že mě to nenapadlo: „Angelica Montagu, ráda bych se dozvěděla který kůň mi byl přizazen?” Řeknu a prohlídnu si ho. Nevypadá jako zlí člověk ale trpělivostí asi přetékat nebude. Napade mě když na ně jen tak hledím. Poté dojdu trošku blíž a doufám že se mi dostane nějaké zajímavé odpovědi. Raději bych spíš neklidného. To by byla zábava! Přecijen jezdím už od svích 4 let, a už jsem se naučila že s divochy je víc zábavy a legrace. Z očí mi přímo plane ta nespoutanost a touha po tom se vyhoupnout do koňského sedla. Nemohu se dočkat až budu mít vítr ve vlasech a s koněm se poženeme s větrem o závod dál a dál. A vrátily bychom se až po západu slunce, šťastní a hladoví.
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 8:58 pm
Trpělivě přejde k dívce s deskama před břichem a čeká, co mu poví. Jistě. Počkat není to ta profesionálka? Tak to jsem zvědavý. Pozvedne obočí a zadívá se do papíru, kterého koně jí to vlastně nakonec přiřadil. Jistě. Následujte mě. Podle abecedního pořadí se zastaví o stání, kde už na ně kouká Héra. Prosím. Ukáže kobylku dívce a sám si poodejde zase trochu bokem. Není to žádný divoch, tady žádné divoké koně nemáme, ale pokud je profesionál, bude mít co na práci, umí být neposlušná a svéhlavá. Nemá moc ráda lidi v sedle a člověku dá práci než ji osedlá, pokud je ale takový profesionál jakým se prezentuje, neměl by to být problém.
Angelica Montagu
Angelica Montagu
Poèet pøíspìvkù : 121
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 9:17 pm
Dojdu ke svému koni a prohlédnutí si ho. „Děkuji moc pane učiteli” Zjistím že to je kobila což přivítám. „Ty jsi ale krásná!” Řeknu a odložím své věci na zem. Vezmu ohlávku a vodítko která jsou na dveřích od boxu a rychle proklouznu dovnitř. Hera zařechtá a zahází hlavou. Polohžím ohlavku pomalinku na zem a vklidu se postavím: „Ahoj holka, mi teď budeme jezdit spolu, hle co jsem ti přinesla” řeknu a vylovím z kapsy pamlsek. Moc dobře vím že koně je milují a proto není divu že si ji tím získám. „Tak si tě ozkoušíme holka. Řeknu a nandám ji bez problému ohlávku a za vodítko ji vyvedu do uličky. Uvážuji za úvazku a vyndám si věci na čištění. „Musíme tě před jízdou vyčistit, když jsi tak krásná nechceme aby to zaniklo.” Řeknu a dám se do hřebelcování. Problém se ukáže u čištění kopit, jelikož nechce dát hned na poprvé nohu. Ďábelsky se usměju a promluvím na ni„Tak ty nechceš dát nohu?.” Zasměju se a na druhý pokus se to podařil díky jednomu triku který mě naučil náš stájní.
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 9:23 pm
Prochází kolem dokola a přiřazuje dále koníky svým majitelům, ale pak si všimne, že jeden kůň je venku z boxu, tak se tam hned rozejde. Moment, moment. Vyhrkne když vidí studentku s kterou si před chvíli povídal. Jsem rád, že se staráš o Héru, ale doufám, že neplánuješ s ní jít ven. Poví poněkud přísně, nemá rád, když se mu tu někdo potuluje bez dovolení. Protože na to bys jednak musela mít povolení a nejenom povolení. Je to slušnost se zeptat. Jako profesionálka by ale něco takového měla vědět. Naši koni se na noc vyhání na pastvu, když je léto, takže jak dokončíš čištění, vrať ji zpět do boxu a příště se zeptej. Že na ni budeš jezdit, neznamená že je tvůj majetek. Tímhle si u něj rozhodně dobrý obrázek neudělala. Pověsí seznam těch co už přiřadil na tabuli a zamíří zpět do hradu. Brzy bude večeře.
Angelica Montagu
Angelica Montagu
Poèet pøíspìvkù : 121
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 9:32 pm
Když mi vynadá trochu se zastydím ale zároveň mě to příjde i hloupé. Přecijen jsem mu do toho dotazníku napsala že jsem profesionál. A snad každý ví že když je někomu svěřen kůň znamená to veškerou péči o něj. Když odejde protočím očima a dokončím její očistu, když uvidím její dlouhý ohon musím se pousmát. Zapletují ho a pak s vnitřními protesty ji závěsu zpět. „Tak nic holka, někdy jindy! Stejně jsem tě chtěla vzít jen na jízdárnu a na pastvu bych tě klidně pak odvedla. Ale neboj příště mu napíšu celou slohovku o tom zda na tobě mohu jezdit.” Zasměju se a Hera zařechtá jako by semnou souhlasila. Pohladím ji, věci si nechám u ni a vydám se zpět do pokoje.
Katie Kyle
Katie Kyle
Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Sun Jun 16, 2019 9:58 pm
Při svém procházení venkovních prostorů nebo přesněji z nádvoří až sem do stájí se dostanu.Vejdu do stájí a rozhlédnu se kolem sebe.Všimnu si skupinky žáků a zřejmě učitele u nich protože asi nikdo jiný by tu nechodil s deskami v ruce. To by mě zajímalo zda bych se tu naučila jezdit na koni když by to bylo mé první sednutí na koně. pomyslím si Zvládla bych to?Budu si s koněm rozumět? pokračuji v myšlenkových pochodech ve své hlavě. Pomalu se rozejdu za ostatníma abych se něco dověděla více o koních a jaký mi je přidělen. Jsem trošku nervozní z toho co si o mě pomyslí.
Katie Kyle
Katie Kyle
Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Mon Jun 17, 2019 3:56 pm
Ten učitel odešel aniž by zjistil že někdo další přišel.Bylo mi to líto ale nic s tím neudělám Tak snad jindy to vyjde. pomyslím si.Rozhlédnu se po stájích ale vím že bych nic bez povolení tu nic neměla dělat. Tak snad jindy moji milí zvířecí přátelé pronesu ke koním i když kdo ví zda mi rozumí. Otočím se a vydám se pryč ze stájí s úmyslem jít směrem k altánku kde by to snad mohlo být lepší.
Jordan Bryant
Jordan Bryant
Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 14. 06. 19

STÁJE Empty Re: STÁJE

Mon Jun 17, 2019 8:49 pm
Na druhý den opět zamíří do stájí. Dnes musí přiřadit ke zbytku studentů další koně. Vezme si opět své desky a zamíří mezi stáje. Jako první se mu dostane do rukou papír MELISSY DE CROY-SOLRE. Pozvedne obočí nad tím, jaké vlastnosti si vybrala a poté se podívá do papírů. Další rozený profesionál. Nebo další holka co si o sobě hodně myslí? Včera totiž se Angelica, která se také nazvala rozenou profesionálkou moc nepředvedla, když chtěla pozdě večer vzít koníka na projížďku. Nejenom ze by to bylo nebezpečné pro ni, ale také pro koně. Zastaví se u hnědé kobylky. DEMETÉR. Snad jí tahle temperamentní kobylka nedá až moc zabrat.
Další v papírech má NOEMI LAVAZZA. U ní jej potěší, že se dívka přehnaně nevychloubá a tak jí přiřadí koně, u kterého si myslí, že pro dívku bude trochu výzvou. Ale ví, že dívka studuje rytíře, proto si je jist, že výzvu příjme. ÁRES. Napíše k dívce.
Jelikož už moc koní není k výběru, tak k další dívce VICTORII KENSTOY přiřadí HERMÉSE a ke zbývající dívce TEREZE ŠTEFANOVÉ přiřadí HÉRAKLESE. Dopíše to do tabulky na nástěnku a poté se jde projít stájí.
Katie Kyle
Katie Kyle
Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 06. 06. 19
Age : 22
Location : Velká Británie

STÁJE Empty Re: STÁJE

Thu Jun 27, 2019 2:43 pm
Zamířila jsem opět z učebny španělšitny do stájí vyhledat své jméno na tabulce abych zjistila jak se můj kůn jeměnuje a kde asi tak je.Jsem sice nováček v tomhle směru ale zajímalo by mě to.I kdybych věděla že nesmím bez svolení a dozoru lézt na koně tak bych si na to nikdy nebo aspoň nyní netroufla.Zatím se budu snažit jen se na něj podívat a seznámit se s ním.Najdu tabuli s rozpisem lidí a koní a hned hledám své jméno Appolon přečtu jméno koně To je pěkné jméno
Sponsored content

STÁJE Empty Re: STÁJE

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru