Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Admin
Admin
Admin
Poèet pøíspìvkù : 71
Join date : 05. 06. 19
https://royal-academy.forumotion.eu

CHODBY Empty CHODBY

Thu Jun 06, 2019 4:55 pm
CHODBY Chodby
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 6:22 pm
Proč musím mít pokoj úplně na druhé straně akademie a ještě k tomu naprosto nejvýš? Ptá se sama sebe v hlavě, mezitím co míří z ředitelny, kam byla donést ředitelce seznam žáků a nyní si od ní odnáší ještě více papírů, než se kterými přišla. K tomu papírování bude potřeba víno. Plánuje si, jak si udělá romantický večer se sklenkou červeného a hromadou papírů. Nic lepšího zde stejně na práci nemá a příprav na hodiny už začíná mít postupně plné zuby.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 6:28 pm
Veľmi pomalým krokom si to namieri priamo cez chodby. Jej noha našťastie nebola nejak vážne zranená, a tak sa zaobišla ja bez barly. Ako tak kráča, radšej dáva poriadny pozor pod nohy. Stále si neobstarala pohodlnejšie topánky, a tak znovu kráča na vysokých podpätkoch. Pekne si teda skončila mladá dáma. Už ani chodiť nevieš. vyčíta si sama sebe, že takmer skončila zranená. Ako tak prechádza, všimne si nejakú mlado vyzerajúcu ženu. Na chvíľu zastane, nevie, či má náladu na ďalšie stretnutie. Po chvíli sa otočí, najradšej by sa rýchlo stratila, no to sa jej asi teraz nepodarí. Len pokoj Melissa, nebude to až také zlé, práve naopak, spoznáš aspoň viac ľudí na tejto akadémii. pousmeje sa sama pre seba. Sleduje ženu ako kráča po chodbe. Krásny deň. povie napokon smerom k nej. Ostane stáť na mieste, čaká na reakciu neznámej.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 6:56 pm
Prochází po chodbách a přemýšlí, co jiného by zde mohla dělat. Zdá se jí, že většinu svých možností již vyčerpala. Posledních pár let jejího života strávila cestováním a její program býval neustále pěkně nabitý, takže poklidný život učitelky na akademii je pro ni velkým rozdílem.  Z myšlenek ji vytrhne dívčí hlas. Vám také. Odpoví automaticky, až po chvíli si všimne, kdo na ni vlastně mluví a otočí se jejím směrem. Se studenty, které prozatím neučila se prozatím ještě oficiálně neseznámila, avšak jména se ve svém kabinetu učila nazpaměť. Melissa, že ano? Prohlédne si dívku a nemůže si povšimnout jejího zranění. V pořádku? Zeptá se starostlivě.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 7:09 pm
Pohľad jej skĺzne na nohu. Áno, som Melissa. usmeje sa. Znovu nadvihne hlavu smerom k žene, pravdepodobne profesorke na akadémii. Áno, je to v poriadku, len som zle stúpila, tak ma to trochu zabolelo, no našťastie s tým nič nemám. pokračuje po chvíli ticha. Pohľad stále nespúšťa z profesorky. Musím sa ešte naučiť chodiť aj po inej podlahe, na akú som zvyknutá. povzdychne si. Rukou si prejde po sukni bledomodrých šiat, ktoré mala dnes na sebe. Ešte sme nemali tú česť sa spolu stretnúť, no dúfam, že to časom napravíme. zaklipká očami, no naozaj nevie ženu nikde zaradiť, a tak je pravdepodobné, že sa ešte nestretli. Ide asi o profesorku, jedine tak si to dokážem vysvetliť. Škola ešte oficiálne nezačala, čo je tiež škoda. Veď sme sem prišli študovať. Po zámku túlať som sa mohla zostať aj v mojej krajine. premýšľa.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 7:18 pm
Potěší ji, že dívčino jméno uhodla na první pokus. Najisto si pamatovala pouze pár studentů ze své hodiny, avšak nyní vidí, že studování jmen se jí vyplatilo. Jsem ráda, že to není nic vážného. Věřte mi, že pokud byste měla s nějakým větším zraněním cestovat po akademii, jistě by to nebylo nic jednoduchého. Mě stačí cesta z knihovny do svého pokoje, který je úplně na druhé straně akademie a lituji, že se neumím teleportovat. Zasměje se. Nedávno měla přenášet pár krabic s učebnicemi a těch pár krabic přenášela více jak půl hodiny. Určitě si dejte pozor. Hlavně schody občas bývají poměrně nebezpečné. Varuje ji. Již několikrát se jí stalo, že ve svých vysokých podpatcích při spěchu málem spadla. Od té doby raději chodí ještě více pozdě, než aby se kvůli své nepozornosti válela na ošetřovně. To je pravda. Já jsem Marissa. Podá dívce ruku. Učím zde španělšinu. Dodá na vysvětlenou, protože se jí nezdá, že by ji na své hodině zahlédla. Pokud byste měla zájem, někdy se na mou hodinu můžete přijít třeba jen podívat. Dodá. Nechce nikoho nutit, aby si vypral právě její předmět, avšak jako zpestření dne se jí to nezdá, jako špatný nápad. Vyžaduje sice od svých studentů určitou aktivitu, ale zdá se jí, že toho po nich prozatím moc nechce.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 7:44 pm
Mierne nadvihne hlavu, keď sa profesorka predstaví. Melissa a Marissa. To sú dosť podobné mená. zasmeje sa, len málokedy sa stane, že by sa stretla s niekým s podobným menom. Áno, to som už mala tú česť zistiť. Tie schody nie sú veľmi príjemné. Jedny som schádzala, keď sa mi zlomil opätok a takmer som sa z nich skotúľala. No našťastie mi jeden zo študentov pomohol, a tak sa nič vážnejšie nestalo. spomenie si na Theodora. Musí sa mu ešte niekedy poďakovať. Pri profesorkynich slovách mierne potrasie hlavou. Španielčina? To je prekrásny jazyk, no neviem, či bude pre mňa potrebný. Na tento akadémii som si zvolila francúzštinu, no ako vidím, väčší záujem je práve o španielčinu. pousmeje sa. Ale ak teda môžem, rada sa prídem pozrieť i na vašu hodinu, možno zistím, že aj španielčina nebude na zahodenie. pokračuje po chvíli ticha. Moja krajina má bližšie ku francúzsku, a tak predpokladám, že ten jazyk využijem skôr, ale chcem nadviazať spoluprácu aj so španielskou monarchiou. zamyslí sa. Tá španielčina by sa teda tiež zišla. I keď viem nejaké základy, mala by som sa zdokonaliť. pozrie na profesorku. Prípadne, individuálne hodiny asi neposkytujete, je tak? opýta sa trochu bojazlivo, nevie, či sú individuálne hodiny povolené.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 7:59 pm
Nad tou náhodou se zasměje. Máte pravdu. To moje je jednoduše španělské. Stejně jako celé moje jméno Marisa Fernandez Cruz. Uchechtne se. Nezná totiž moc národností, které by běžně používaly dvě přijímení již od narození. Vidím, že máte opravdu štěstí. Dodá, když si vyslechne její příběh, kdy mále spadla ze schodů. Kdyby zde nebylo zábradlí, nejspíše bych na ošetřovně strávila týdný. Samozřejmě. Výběr jazyků záleží čistě na vás. Usměje se. Dokonce i jí samotnou překvapilo, že si právě studenti, kteří mají jako rodný jazyk právě španělštinu zvolili její předmět. Pokud jí však nekecají do výuky a dělají, co po nich žádá, nic proti tomu nemá a může být jedině ráda, že její hodiny navštěvují. Takže evropanka. Smím se zeptat, z jaké jste země? Zeptá se zvědavě. Jména se sice zvládla naučit, ale země šli prozatím mimo ni. Querida, na akademii jsem čistě pro vás, takže pokud byste měla zájem, určitě vám mohu dát i individuální hodiny. Usměje se.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 8:31 pm
Gracias señora profesora. pokúša sa vydolovať pár španielskych výrazov, ktoré si pamätá. Pochádzam z Holandska. Plynule ovládam holandčinu, nemčinu mám základy španielčiny a angličtiny i trochu francúzštiny. V tej sa ale potrebujem i zdokonaliť, tak preto som si vybrala francúzštinu. pokračuje príjemným hlasom. Pozrie priamo na profesorku. Si puedo preguntar de dónde vienes? opýta sa lámanou španielčinou, nie je si istá, či použila dobré slová. ¿Directamente desde España? pokračuje. Ďalej sa však nepokúša o španielčinu, vie, že v nej má medzery. Och, prepáčte mi to, ak som použila zlé slovné spojenia v tých vetách. Mám veľmi rada ten jazyk, no nestíham sa mu venovať naplno. usmeje sa, pohľadom skĺzne na lavičku, ktorá sa nachádza neďaleko. Prejde pomaly pár krokov, ešte stále ju tá noha pri niektorých pohyboch bolí, no lekári jej povedali, že s tým nemá nič vážne, len ju nesmie veľmi zaťažovať. Ak by ju to však dlhšie bolelo, zájde za nimi znovu. Nechcem barle ani nič podobné, veď ako by som predsa vyzerala? zasmeje sa sama pre seba. Sadne si na lavičku a čaká, či profesorka Marissa príde za ňou.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Sun Jul 14, 2019 8:52 pm
Nad počtem jazyků, které ovládá se pousměje. Muy bien. Je vidět, že se jazykům věnujete. Poznamená s obdivem. I po tolika letech, co žila všude možně po světě, stále se nezvládla odnaučit během rozhovorů používat pár španělských frází. Naštěstí však nikdy neměla za potřebí svou národnost tajit a proto to dále nijak neřešila. Není hodina, neřeš to. Napomene v duchu sama sebe, když Melissa použije o trochu jiné spojení, než by během rozhovoru použila ona. To je v pořádku. Být na vašem místě, nejspíše bych používala trochu jednodušší věty. Přeci jen španělé mluví velmi rychle a dokonce i já mám problém, abych na vás vše nevychrlila najednou a abyste mi vůbec rozuměla. Zasměje se a doufá, že jí nevadí její naprostá upřímnost, která i jí samotné leze na nervy. Nicméně, soy de Espáňa. Precisamente de las afueras de Madrid. Řekne zjednodušeně. Uvědomí si, že jí její zraněná nožka jistě musí bolet a proto se pomalu vydá společně s ní na nedalekou lavičku, aby své nožce mohla ulevit. Ale musím vás pochválit. Vidím, že slovní zásobu máte slušnou. Mrkne na ni.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Mon Jul 15, 2019 3:59 pm
Keď sa pohodlne usadí na lavičku, usmeje sa na profesorku. Už od malička som bola nútená vzdelávať sa v niekoľkých jazykoch, pre prípad spojenectva medzi kráľovstvami. Z toho všetkého si však pamätám iba francúzštinu, španielčinu a angličtinu, možno trochu nemčinu. Ale tú vôbec nevyužívam a ani nevyužijem. povzdychne si.Pravde je taká, že má i nejakú rodinu v Španielsku, o ktorej by ale nemala vedieť. Takže nejaké tie základy z každého jazyka mám, no niektoré chcem aj zlepšiť. rukou si prejde pomaly po vlasoch. Pohľad pritom nespúšťa z profesorky. Madrid je vraj prekrásne mesto. Ešte nikdy som tam nebola, no chystám sa len čo dokončím akadémiu. žmurkne na ňu.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Tue Jul 16, 2019 11:49 am
Posadí se na lavičku, nedaleko dívky a poslouchá její vyprávění, ohledně učení cizích jazyků. Vždycky je co zlepšovat. Mrkne na ni. Myslím si ale, že máte štěstí, že vás již od mala učili více jazykům. Koukejte se na mě, já jsem začala cestovat a pořádně jsem uměla pouze dva jazyky. Možná se to může zdát, jako dostatečné, ale ve spoustě zemích kde jsem žila jsem se musela ze začátku domlouvat nohama rukama a věřte mi, že to vůbec nebylo lehké. Zasměje se. V Evropě se sice dokázala dorozumět snadno, avšak na ostatních kontinentech, to pro ni byl pěkný oříšek. Určitě byste ho měla jednou navštívit. Dopředu vás ale varuji, že oproti Holandsku je ve Španělsku poměrně rušno. Zasměje se. Sice se v Holandsku během svého cestování nezdržela na příliš dlouho, ale soudí, že nejspíše bude podobné ostatním středoevropským státům, které jsou oproti Holandsku skutečně trochu klidnější. V tomhle ohledu však stejně na Asii nic nemá. Vzpomene si na čas strávený v Indonésii.
Melissa de Croy-Solre
Melissa de Croy-Solre
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 08. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Wed Jul 17, 2019 7:34 pm
Nad jej upozornením sa rozosmeje. Áno, to si viem dobre predstaviť, aké to tam bude. Naša krajina je veľmi pokojná, ba dokonca môžem tvrdiť, že pre mňa ako princeznú bude asi každá krajina nudná. Celý čas aj tak budem zavretá iba v nejakej komnate, aby sa mi niečo nedaj bože nestalo. rozosmeje sa. Už od malička sa k nej správajú akoby bola bábika z porcelánu, čo jej veľmi vadí. Som predsa budúca kráľovná, a tak ma musia chrániť ako ten najvzácnejší poklad na Zemi. mierne skloní hlavu, vie, že jej chcú všetci len to najlepšie, no niekedy má pocit, že jej všetko zakazujú a jediné čo môže je učiť sa jazyky a ostatné kráľovské povinnosti. Chcem spoznávať svet, ale i vládnuť. Viem, bude to náročné, no verím, že to dokážem. Zasadnem na trón a budem vládnuť, no popritom budem navštevovať i rôzne krajiny a hľadať spojenectvá. usmeje sa po chvíli na profesorku. Alebo si myslíte, že to nie je správne? opýta sa jej napokon.
Marisa Fernandez Cruz
Marisa Fernandez Cruz
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 15. 06. 19

CHODBY Empty Re: CHODBY

Wed Jul 17, 2019 9:45 pm
Nepochází z královské rodiny a proto nemůže úplně posoudit, co prožívá. Díky svým znalostem však ví, že každá královská rodina žije úplně jinak, přestože většinou maji spoustu věci společných. Nejspíše mate pravdu, pokud se ale přeci jen jakýmkoliv způsobem pokusíte poznat kulturu, jistě se přesvědčíte, ze není ani zdaleka tak nudná. Ujistí ji. To Evropani jsou jen nudní. Již mnohokrát si všimla, jak jsou si evropské země podobné, Španělsko je proti nim úplně jiný svět. To je samozřejmé. Byla by tragédie, kdyby se vám něco stalo. Prikývne. Pravidla a opatrnost sice nebyly její silnou stránkou, avšak ví, že na Melissu jako na budoucí královnu by skutečně měli dávat pozor. Amada, myslím že zrovna já budu mezi posledními, kdo by vás od cestování odrazoval. Usměje se na ni. Už měla nutkání ji začít tykat, avšak ve správnou dobu si uvědomila, že mluví s princeznou. Omlouvám se, ale měla bych jít. Ředitelka mi dala menší domácí úkol. Poukáže na papíry a zvedne se. Moc ráda jsem vás poznala a pokud budete chtít, rada vás uvidím na své hodině, nebo pokud chcete, kdykoliv vám mohu dat i soukromou hodinu. Dodá a pokračuje svou cestou.
Sponsored content

CHODBY Empty Re: CHODBY

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru